آی پی ثابت برای ترید

آی پی ثابت برای ترید


سرویس آی پی ثابت برای ترید چیست؟

ما در این مقاله به بررسی و نحوه عملکرد سرویس ها با آی پی ثابت می‌پردازیم و به زبان ساده شما را با بحث سرویس  IP ثابت آشنا می‌کنیم. اینکه سرویس آی پی ثابت چیست؟، چطور آن را تهییه کنیم؟، چطور از آن استفاده کنیم؟ و یا اینکه چگونه به ثابت بودن IP آن اطمینان کنیم؟. همچنین به اشتراک های IP ثابت ارز اسیست نگاهی می‌اندازیم و نکات مهمی را مطرح می‌کنیم. (کلمه کلیدی : سرویس آی پی ثابت برای ترید چیست؟)

آدرس IP چیست؟

آی پی ثابت چیست؟ آی پی ثابت برای ترید

تعریف آدرس IP به زبان ساده

به زبان ساده و اگر بخواهیم کوتاه توضیح بدهیم، زمانی که شخصی به اینترنت متصل می‌شود، به طور خودکار در شبکه جهانی اینترنت یک آدرس به آن اختصاص داده می‌شود که شناسه آن شخص در بستر اینترنت به حساب می‌آید. به این آدرس، IP Address یا آدرس آی پی گفته می‌شود. پس بنابراین شما هم که به اینترنت متصل هستید و در حال خواندن این مقاله در وبسایت رسمی کاوِرنت هستید یک آدرس IP دارید.

ماهیت آدرس IP به چه صورت است؟

آدرس آی پی از 4 قسمت تشکیل شده، مانند عبارت 192.168.1.1 همانطور که مشاهده می‌کنید هر یک از بخش های آدرس IP با یک نقطه از هم جدا می‌شوند. سعی می‌کنیم برای اینکه راحت تر متوجه شوید از اشاره به مباحث تخصصی در این زمینه خودداری کنیم و تا حد امکان مباحث را کوتاه و ساده بیان کنیم.

چگونه آدرس IP خودمان را پیدا کنیم؟

پس وقتی به اینترنت وصل می‌شویم، شبکه اینترنت یک آدرس IP به ما اختصاص می‌دهد. این آدرس با هر بار اتصال ما به اینترنت تغییر ‌می‌کند. به این نوع IP، آی پی داینامیک (Dynamic) گفته می‌شود. بهتر است به این نکته توجه کنید که، کشوری که شما در آن زندگی ‌می‌کنید از روی آدرس IP شما قابل تشخیص است. شما می‌توانید برای فهمیدن آدرس IP خود به وبسایت زیر مراجعه کنید.
آی پی ثابت چیست؟ آی پی ثابت برای ترید
بعد از مراجعه به وبسایت WhatIsMYIPAddress.COM صفحه ای مشابه با تصویر زیر را مشاهده می‌کنید. در ادامه به نگاهی کوتاه به قسمت های مختلف این وبسایت می‌اندازیم تا شما را با روش بررسی آدرس IP از طریق این وبسایت آشنا کنیم.
آی پی ثابت چیست؟ آی پی ثابت برای ترید
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، آدرس IP ما در قسمت IPv4 قابل مشاهده است. و کشور و شهر ما در قسمت City و Country نوشته شده است.

چرا باید از آی پی ثابت استفاده کنیم؟

به دلیل اینکه آدرس IP کاربران از نوع IP های داینامیک می‌باشد و با هر بار اتصال به اینترنت عوض می‌شود، نیاز هست تا برای استفاده از سایت های حساس مانند سایت های ترید و معاملات جهانی و همینطور وبسایت های دیگر آدرس IP شما ثابت باشد و از نوع Static باشد. هنگامیکه نیاز هست تا آی پی اصلی شما توسط سایتی که در آن هستید شناسایی نشود، می‌بایست از آی پی ثابت استفاده کنید. اصولا کاربرانی که در بازار های جهانی فعالیت می‌کنند یا از شرکت هایی خرید می‌کنند که بدلیل تحریم ها برای کاربران ایرانی سرویسی ارائه نمی‌کنند باید از خدمات آی پی ثابت استفاده کنند.

سرویس آی پی ثابت چیست و چه کاربردی دارد؟

ترید آی پی ثابت چیست و چه کاربردی دارد؟ - سرویس آی پی ثابت چیست؟ - تفاوت VPN و VPS

طیف بسیار زیادی از کاربران بدلیل عدم آشنایی با سرویس آی پی ثابت دچار اشتباه می‌شوند و آن را با VPS اشتباه می‌گیرند. همین امر موجب می‌شود تا برخی از سرویس دهندگان از آنها سوء استفاده و سرویس های آی پی ثابت بی کیفیت را به قیمت گزافی به آنها بفروشند.

همچنین کاربران بدلیل انتظار اشتباهی که از این سرویس دارند بی احتیاطی کرده و موجب بلوکه شدن حساب هایشان می‌شوند. برای اینکه این دو مورد را بهتر متوجه شوید، برایتان سرویس IP ثابت و VPS را بصورت جداگانه توضیح می‌دهیم.

سرویس VPN چیست؟

VPN چیست؟ | VPN آی پی ثابت چیست؟

تعریف VPN به زبان ساده

به زبان ساده، VPN نوع ارتباط شما با سرور مجازی است که آن را انتخاب کرده اید و باعث می‌شود تا آدرس IP شما به سرور انتخابی شما تغییر کند. با تغییر آدرس IP شما علاوه بر ایمن ماندن آدرس IP اصلی شما، می‌توانید بدون محدودیت از اینترنت استفاده کنید.

فرض کنید شما کشور آلمان را برای اتصال انتخاب کرده اید. VPN موظف است تا آدرس IP شما را به آدرس IP سرور شما در کشور آلمان تغییر دهد. با این کار اگر وبسایتی را باز کنید مانند این است که از شما در کشور آلمان هستید و از آنجا دارید آن وبسایت را باز می‌کنید. بنابراین می‌توانید از فیلترینگ و فایروال ایران عبور کنید.

گذر از تحریم ها با سرویس آیپی ثابت

حال فرض کنید که سایتی که میخواهید با آن کار کنید کشور عزیزمان را تحریم کرده باشد. اگر سر.یس آیپی ثابت خود را روشن کنید و روی کشور دیگیری تنظیم کنید، وبسایت مورد نظر شما نمی‌توانید آدرس IP اصلی شما را تشخیص دهد، بنابراین به شما اجازه ورود می‌دهد و با این امر می‌توانید از تحریم های ایران عبور کنید. بنابراین سرویس آیپی ثابت ابزاری است که آدرس IP شما را تغییر می‌دهد و با تغییر آدرس IP انگار هویت شما در اینترنت تغییر می‌کند و تا زمانی که سرویس آیپی ثابت را قطع نکنید شما در بستر اینترنت مخفی خواهید ماند.

 

جلوگیری از شناسایی رفتن آدرس اصلی با Kill-Switch

تمهیداتی که سرویس دهنده آیپی ثابت برای شما در نظر میگیرد به شکلی است که از زمان اتصال شما به اینترنت و سروری که به آن متصل می‌شوید، IP شما همیشه و در هر حالتی روی کشور و شهر انتخابی شما باشد. چنانچه وی پی ان (بدلیل اختلالات فیلترینگ داخل ایران) قطع شود، قابلیت Kill-Switch به صورت اتوماتیک فعال می‌شود و اینترنت کاربر را همزمان قطع می‌کند تا آدرس IP اصلی شما که مثلا از ایران است برای سایت خدمات دهنده، نمایش داده نشود و برای حساب کاربر در آن سایت مشکلی ایجاد نشود.

ما در این مقاله از وبسایت ارز اسیست، سعی کرده ایم پروسه و مکانیزم آی پی ثابت را به ساده ترین شکل توضیح دهیم، اما اجرای همین امر نیازمند دانش فنی و پیاده سازی مناسب توسط برنامه نویس و تنظیم کردن مسائل مختلف است.

طرز فکر اشتباه راجع به قابلیت Kill-Switch و IP ثابت

با توجه به توضیحات بالا، وی پی ان IP ثابت بدین معنی نیست که، هنگام استفاده از این سرویس آی پی شما یک آی پی مشخص و اختصاصی همیشگی باشد. در اصل قابلیت IP ثابت سرویسی است که موجب می‌شود کاربر از لحظه اتصال با سرور انتخابی تا انتهای قطع کردن اتصال، با یک IP مشخص از کشوری که انتخاب کرده است آنلاین باشد.

چنانچه اختلالی در اتصال سرویس آیپی ثابت رخ داد؛ Kill-Switch با قطع کردن اینترنت کاربر، از شناسایی آدرس IP اصلی کاربر، جلوگیری می‌کند. برای اینکه آی پی شما ایمن بماند، نیاز به رعایت نکاتی است که می‌توانید در مقاله اختصاصی، آنها را مطالعه و اجرا کنید.

مقاله اختصاصی چکار کنیم تا IP ما همیشه امن باشد؟ (برای خواندن این مقاله روی همین لینک کلیک کنید)

سرویس VPS چیست؟

سرویس VPS چیست؟ - VPN آی پی ثابت چیست؟

کلمه VPS کوتاه شده عبارت Virtual Private Server می‌باشد و به معنی سرور مجازی خصوصی است. سرویس آیپی ثابت یک سرویس بسیار اختصاصی است و هزینه بالاتری به لحاظ مالی برای کاربر دارد. و با داشتن این سرویس، کاربر یک IP اختصاصی در اختیار دارد که فقط و فقط مختص به آن کاربر است. و با هربار اتصال به این سرویس آدرس IP کاربر تغییر نمی‌کند. با رعایت نکاتی در استفاده از سرویس آی پی ثابت، می‌توانید با درصد بسیار بالایی در حد کیفیت و امنیت VPS از آن استفاده کنید.

 

یک سرویس آی پی ثابت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک VPN آی پی ثابت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ - VPN آی پی ثابت چیست؟

یک ارائه دهنده سرویس آی پی ثابت خوب باید با رعایت مسائل فنی، پشتیبانی مناسب، گرفتن تصمیم های درست، اطلاع رسانی و ارائه آموزش، بالاترین سرعت و امنیت را برای کاربران خودش فراهم کند.

 

ایجاد سرعت بالا برای کاربران

بهترین سرعت و اسپید مناسب وقتی اتفاق می‌افتد که سرور ها از کشور هایی باشند که نزدیکترین فاصله را با ایران دارند. هرچه فاصله کمتر باشد، سرعت بهتر خواهد بود. البته این موضوع فقط یکی از فاکتور های ایجاد سرعت مناسب و Ping پایین برای اتصال است.

مسائل دیگری هم از جمله تست مناسب ترین پروتکل و سرور توسط کاربر، مسائل فنی لحاظ شده توسط ارائه دهنده سرویس، ترافیک و تعداد باقی مانده هر سرویس و موارد دیگر از دیگر مسائل ایجاد سرعت و اسپید مناسب است. برای آموزش ایجاد بالاترین سرعت برای اتصال می‌توانید به مقاله اختصاصی ارز اسیست در این خصوص مراجعه کنید.

آموزش استفاده از کاورنت VPN با بالاترین سرعت ممکن

ارائه سرور از لوکیشن های مناسب

با توجه به حساسیت صرافی ها به آدرس های IP کاربران، جهت عدم تشخیص صرافی های بین المللی مثل بایننس بسیار مهم است که سرویس دهنده آیپی ثابت سرور های خود را با دقت انتخاب کند. یک نکته مهم که رعایت کردن آن بسیار مهم است این است که، سرویس دهنده آیپی ثابت از اشتباهات کاربر هم هنگام استفاده جلوگیری کند. برای این کار بهتر هست وقتی از یک کشور، چند سرور در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، سرور ها از یک شهر از کشور خریداری شده باشند.

بطور مثال اگر قرار است دو سرور از کشور آلمان برای کاربران ارائه شود بهتر است که سرور ها از یک شهر در کشور آلمان باشد. چون بدین شکل دو سرور مذکور، آدرس IP یکسان از یک شهر را خواهند داشت. اگر شهر ها یکی نباشند و کاربر از سرور آلمان و با دو IP مختلف در فاصله زمانی کوتاه متصل شود، ملاک صرافی و سایت های حساس برای تشخیص، فاصله زمانی منطقی سفر بین دو شهر خواهد بود.

چنانچه فاصله زمانی اتصال کاربر از فاصله زمانی منطقی سفر بین دو شهر کمتر باشد، سایتی که با آن کار می‌کنید به طور مثال صرافی بایننس میتواند حساب شما را بلوکه کند.

اقدامات " ارز اسیست " در زمینه IP ثابت

ما در ارز اسیست با حساسیتی که در خرید سرور های هر کشور از یک شهر داریم، خطر و ریسک تشخیص و شناسایی کاربران را توسط صرافی ها به حداقل ممکن می‌رسانیم. شما می‌توانید با چند کلیک ساده عضو خانواده ارز اسیست شوید. جهت خرید اشتراک آی پی ثابت از ارز اسیست روی دکمه خرید اشتراک کلیک کنید.

[elementor-template id=”1831″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *